Home » Serwis » Geometria

Geometria

Kąty geometrii podwoziowej: kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, zbieżność i kąt pochylenia koła regulujemy wykorzystując urządzenie wyposażone w sterowniki komputerowe typujące wszelkie ustawienia odpowiadające normom producenta.

Regulacja kątów geometrii podwoziowej odgrywa bardzo istotną w ułożeniu kół jezdnych, dla bezpieczeństwa, dla kierowalności autem przy jeździe na odcinkach prostych i na zakrętach, dla poprawnego zużycia paliwa oraz ogumienia i dla poprawnego ułożenia kierownicy w czasie jazdy. Wytrzymałość osnowy geometrycznej pojazdu nie jest nieograniczona, jest ona szczególnie wrażliwa na uderzenia, gdy trafimy w krawężnik lub inne przeszkody, gdy koło zaliczy dziurę w jezdni, a wypadki drogowe uszkadzają ją w największym stopniu.

Wielokrotnie Klienci przyjeżdżają do naszego serwisu, gdyż odczuwają złą kierowalność autem i wiedzą, że wymaga to wyregulowania kątów geometrii. Jeśli oględziny stanu technicznego auta wychwycą usterki w układzie zawieszenia lub kierowniczym, będą one wymagały naprawienia, zanim przystąpimy do regulowania geometrii.

Jeśli spotkacie się Państwo ze złą kierowalnością auta, zapraszamy u nas zawsze uzyskacie niezbędna pomoc.