Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Wykaz używanych do napraw części zamiennych: piasty i łożyska kół, łączniki i poduszki stabilizatora, gumy i drążki stabilizatora, wahacze, tuleje i sworznie wahaczy, sprężyny, amortyzatory, drążki i końcówki drążków kierowniczych, poduszki amortyzatorów, oraz regenerujemy maglownice.

Zawieszenie odgrywa bardzo istotną rolę w amortyzowaniu różnego rodzaju drgań powstających z powodu niedoskonałości naszych dróg, które dzięki temu są mniej wyczuwalne podczas jazdy. Z jego niezawodnością związany jest komfort jazdy, prawidłowa kierowalność, dobre przyleganie kół do drogi, oraz wytrzymałość elementów karoseryjnych.
Wytrzymałość zawieszenia nie jest nieograniczona, jest one szczególnie wrażliwe na uderzenia, gdy trafimy w krawężnik lub inne przeszkody, gdy koło zaliczy dziurę w jezdni, a wypadki drogowe uszkadzają je w największym stopniu.

Wielokrotnie Klienci analizują jak jeździć po szutrowych czy dziurawych drogach, są miłośnicy jazdy z dużymi jak i niskimi prędkościami. Analizując to od strony wpływu na trwałość zawieszenia, można stwierdzić, że niskie prędkości powodują może większą huśtawkę, jednak zdecydowanie niższe zużycie zawieszenia.

Trzeba z przykrością stwierdzić, że wielokrotnie Klienci nie wykonują terminowo zalecanych napraw zawieszenia nie biorąc pod uwagę późniejszych konsekwencji, gdyż zazwyczaj podzespoły mechaniczne zbudowane są z wielu współpracujących ze sobą składników, które musza być w pełni sprawne, w przeciwnym razie dochodzi do bardziej skomplikowanych awarii i wzrostu kosztów napraw.

Jeśli będziecie musieli Państwo naprawić jakąś część zawieszenie należy uwzględnić fakt, że dla poszczególnych z nich ze względu na bezpieczeństwo należy przeprowadzić regulację geometrii podwoziowej. Do której wykorzystujemy urządzenie wyposażone w sterowniki komputerowe typujące wszelkie ustawienia odpowiadające normom producenta.
Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami Klientów ile kosztuje naprawa zawieszenia po której należy przeprowadzić regulację geometrii, łączymy wtedy obie ceny. Okazuje się później, że w innych warsztatach podawana jest zaniżona cena usługi bez geometrii nie mająca nic wspólnego z prawidłowo wykonaną i Klient nie powinien jej tam zrealizować.

Korzystne jest dla dobrego stanu technicznego zawieszenia wykonanie przeglądu i niezbędnych napraw co 15 000 km lub raz na rok.

Jeśli spotkacie się Państwo z niespodziewaną awarią zawieszenia, zapraszamy u nas zawsze uzyskacie niezbędna pomoc.