Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Wykaz używanych do przeglądów części zamiennych: olej silnikowy, olej do skrzyni manualnej, automatycznej i mostów napędowych, filtry powietrza, przeciwpyłowe, paliwa i oleju, płyn hamulcowy i chłodniczy, świece żarowe, zapłonowe i paski pomocnicze.

Nasz kompetentny zespół wykorzystuje na co dzień w czasie wykonywania przeglądów karty przeglądowe określone przez producenta, będące wykazem czynności serwisowych wymaganych dla każdego modelu Mazdy z uwzględnieniem wieku, przebiegu i rodzaju silnika. Jeśli przegląd wykonywany jest przez Klienta w naszym serwisie pierwszy raz, zwracamy szczególną uwagę na dotychczasowy przebieg historii serwisowej auta i na tej podstawie uzgadniamy z Klientem jego zakres i typ stosowanych części zamiennych. Jeśli oględziny stanu technicznego auta wychwycą usterki wymagające naprawy każdorazowo razem z Klientem ustalamy ich wykonanie. W związku z tym, że wiemy jak dużym obciążeniem dla budżetu Klienta są większe naprawy tym bardziej dla aut starszych, staramy się zawsze jeśli jest to tylko możliwe przedstawić możliwości obniżenia ceny, poprzez zastosowanie zamienników i regeneracje elementów.

Ukończenie prac przeglądowych wiąże się z uzyskaniem wielu informacji dotyczących stanu technicznego auta, oraz wykonanych czynności, które zapisywane są w naszym komputerze serwisowym. Dane te pomagają sprawnie obsługiwać auto Klienta podczas następnych wizyt.

Dla Klientów którzy chcą wykonać badanie na Stacji Kontroli Pojazdów, oferujemy je, jeśli wychwycone usterki w czasie naszych oględzin zostaną usunięte.

Prawie 20 letnie doświadczenia serwisowe pozwoliły na zaobserwowanie wielu mniej starannych zachowań Klientów, którym nieustannie podpowiadamy, aby regularniej przestrzegali zasad obsługi swoich samochodów.
Regularne przeglądy i naprawy wykonywane w naszym serwisie gwarantują Państwu, że po dłuższym okresie czasu nie spiętrzą się nagłe koszty napraw i trudności z samochodem, a także gdy podejmiemy decyzję o sprzedaży auta łatwiej je sprzedamy i za wyższa cenę. Trzeba z przykrością stwierdzić, że wielokrotnie Klienci nie wykonują terminowo zalecanych napraw nie biorąc pod uwagę późniejszych konsekwencji, gdyż zazwyczaj podzespoły mechaniczne zbudowane są z wielu współpracujących ze sobą składników, które musza być w pełni sprawne, w przeciwnym razie dochodzi do bardziej skomplikowanych awarii i wzrostu kosztów napraw.

Korzystne jest dla dobrego stanu technicznego auta wykonanie przeglądu okresowego i niezbędnych napraw co 15 000 km lub raz na rok.