Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Wykaz używanych do napraw części zamiennych: komplety rozrządów, paski rozrządu i łańcuchy, uszczelniacze, pompy wody, rolki, napinacze i płyn chłodniczy.

Rozrząd odgrywa bardzo istotną rolę w dostarczeniu do cylindrów mieszanki paliwowej i wydaleniu spalin. Wszelkie ustawienia regulacyjne muszą odpowiadać normom producenta.
W czasie pracy narażony jest na zmienne temperatury i obciążenia mechaniczne. Doświadczenia wykazały, że termin jego wymiany uzależniony jest od okresu eksploatacji, przebiegu i utrudnionych warunków użytkowania auta występujących między innymi w mieście.

Trzeba z przykrością stwierdzić, że wielokrotnie Klienci nie wykonują terminowo według norm Mazdy wymiany rozrządu, co jest przyczyną znacznych awarii silników, głowic, tłoków i zaworów, co prowadzi nierzadko do wymiany silnika.

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami Klientów ile kosztuje wymiana paska rozrządu, gdyż Klienci Ci uważają że to wystarczy. Okazuje się później, że w innych warsztatach podawana jest taka właśnie zaniżona cena nie mająca nic wspólnego z prawidłowo wykonaną wymianą całego zestawu rozrządu.

Poszukując używanego auta należy rozeznać wiarygodność historii obsługi rozrządu i jeśli mamy jakiekolwiek zastrzeżenia lepiej go szybko wymienić.

Nasz zespół posiada wiedzę i praktykę umożliwiającą wymiany rozrządu według norm producenta, zapraszamy u nas wykonacie niezbędne naprawy.