Home » Serwis » Wymiana żarówek

Wymiana żarówek

Wykaz używanych do wymiany żarówek: mijania, drogowych, pozycji przód i tył, xenonów, światła cofania i stopu, oświetlenia tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazów przód, tył i bocznych, przeciwmgielnych przód i tył, biegu wstecznego, oświetlenia kabiny, schowków i bagażnika, oświetlenia deski rozdzielczej, oświetlenia kontrolek i wskaźników.

Czy wymiana żarówek w samochodzie jest łatwa do wykonania. Z racji tego, że jest ich bardzo wiele rodzajów, najbardziej odczuwalny jest brak świateł mijania i drogowych i te żarówki Klienci próbują najczęściej sami wymieniać. Wielokrotnie okazuje się wtedy, że nie jest to takie łatwe, gdyż im nowsze auto tym bardziej zabudowane są komory silnikowe i jest na tyle ciasno w miejscach wymiany, że konieczne jest wymontowanie przeszkadzających detali, a nieprawidłowe wykonanie może być przyczyną uszkodzenia reflektora. Konieczna jest również regulacja świateł, aby dostosować auto do przepisów drogowych.

W celu wymiany innych żarówek oświetlających wskaźniki, deskę rozdzielczą i inne skorzystajcie Państwo z naszych usług, gdyż wymagają one dobrej orientacji.

Czy niepalące się lampy xenonowe to na pewno przepalone żarówki, nie zlecajcie Państwo od razu ich wymiany, wykonajcie diagnostykę, gdyż jeśli to awaria elektroniki to nie zaczną świecić.

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami Klientów dlaczego ciągle muszą wymieniać żarówki świateł mijania. Może jest to przesadzona opinia, ale jest w tym trochę prawdy, gdyż wytrzymałość żarówek jest już określona przez producenta i zmniejsza się zdecydowanie, gdy ciągle jeździmy na światłach, gdy zaśniedziałe są połączenia elektryczne, oraz gdy napięcia zasilające wahają się ponad normę.

Jeśli spotkacie się Państwo z niespodziewaną awarią źródeł światła, zapraszamy u nas zawsze uzyskacie niezbędna pomoc.