Home » Warto Wiedziec » Skontroluj używaną Mazdę przed zakupem
auto używane

08

Maj

Skontroluj używaną Mazdę przed zakupem

W wieloletnich doświadczeniach naszego serwisu spotykamy się z wysoką oceną dla wykonywanych przez naszych techników czynności kontrolnych. Określają one dzisiejszy stan techniczny auta, który powinien być dokładnie porównany z wszelkimi, często zbyt pozytywnymi informacjami uzyskanymi od osoby sprzedającej.

Kontrolujemy przede wszystkim stan techniczny podzespołów mechanicznych auta, nadwozia wraz z powłoką lakiernicza, oraz elektronikę.

Kontrola stanu technicznego podzespołów mechanicznych ujawnia intensywność zużycia silnika, układu kierowniczego, zawieszenia pojazdu, oraz wyraźne wycieki i zapocenia.
Kontrola nadwozia wraz z powłoką lakierniczą ujawnia wszelkie naprawy blacharskie jakie zostały wykonane, a także jakość ich wykonania oraz powód. Ujawnimy czy była kolizja drogowa uszkadzająca geometrię i strefy bezpieczeństwa auta.
Kontrola elektroniki polega na wykonaniu diagnostyki komputerowej, która ujawnia błędy elektroniki stałe i sporadyczne, które analizujemy następnie pod kątem ewentualnych napraw.
Po wykonaniu czynności kontrolnych przygotowujemy wykaz ujawnionych usterek auta, które są później analizowane przez naszego doradcę serwisowego, również pod kątem wydatków jakie będą konieczne po zakupie.

W związku z tym, że wiemy jak skomplikowane jest poszukiwanie bezusterkowego samochodu używanego, jest możliwość wykonania po zakupie wszelkich koniecznych napraw.

Kontrolowane auto nie zawsze zostaje kupione przez Klienta, co wykazuje opłacalność wykonania przeglądu, oraz że nie przysporzymy sobie niepotrzebnych kosztownych wydatków.

W związku z tym, że wiemy jak istotną rolę odgrywa cena auta którą możemy zapłacić, w większości przypadków nie stać nas na zakup nowego auta. Zmuszeni jesteśmy do poszukiwania auta używanego, co daje jednak pewną przewagę, gdyż możemy sobie dzięki temu pozwolić na znalezienie auta o wiele bardziej wyposażonego, które da nam znacznie więcej satysfakcji.

Poszukując używanego auta Klienci wybierają egzemplarze tańsze jak i droższe, niezależnie jednak od ceny zakupu wybierać powinni auta spełniające wymogi bezpieczeństwa, jak również oszczędne pod kątem wydatków jakie będą konieczne po zakupie. Nasz krajowy rynek aut używanych oferuje olbrzymia ilość samochodów, jednak wiemy jak skomplikowane jest znalezienie bezusterkowego egzemplarza, gdyż duży procent z nich to zużyte mechanicznie i często z cofniętymi licznikami auta, których w żadnym wypadku nie powinno się kupić.

Poszukując używanego auta należy rozeznać wiarygodność przebiegu, który może być za wysoki i wtedy cena powinna być proporcjonalnie niższa, natomiast gdy jest relatywnie niski a auto bezusterkowe kalkuluje się je kupić płacąc wyższa cenę od przeciętnych rynkowych.

Jeśli chcą się Państwo ustrzec przed kupieniem auta, które przysporzy niepotrzebnych kosztownych wydatków zapraszamy, u nas zawsze wykonacie niezbędną kontrolę.